PLANOWANIE SUKCESJI BIZNESOWEJ

Czy nie możesz doczekać się dnia, w którym będziesz mógł przejść na emeryturę, być może przekazać swoja firmę synowi lub córce albo ją sprzedać? Nawet jeśli nie planujesz przestać pracować, musisz zaplanować dzień, w którym nie będziesz mógł prowadzić firmy z powodu nieprzewidzianej choroby lub śmierci. Większość właścicieli firm nie ma czasu na planowanie sposobu, w jaki odejdą ze swojej firmy. Są zajęci prowadzeniem firmy lub niewiedzą, od czego zacząć. Ale jeśli nadal będziesz właścicielem firmy do śmierci, zostanie ona uwzględniona w Twoim majątku i może podlegać znacznym podatkom nieruchomości. Twoja rodzina może zostać zmuszona do sprzedaży firmy lub jej aktywów po cenach „wyprzedaży”. Wtedy ciężko przepracowane przez Ciebie wszystkie lata, zostaną odebrane przez stan, a nie twoją rodzin ę która powinna odnieść korzyści.

Planowanie wyjścia z firmy powinno być integralną częścią planowania majątku i emerytury. Teraźniejsze właściwe planowanie może zapewnić dochód emerytalny, obniżony dochód i podatki od nieruchomości, a nawet pozwolić na wsparcie organizacji charytatywnej, jeśli tak zdecydujesz, niezależnie od tego, czy przekazujesz swoją firmę członkom rodziny po obniżonych cenach, pracownikom czy zewnętrznemu nabywcy. Na dzisiejszym rynku gospodarka i trendy wpływają na terminy i wartość transferów przedsiębiorstw.

Planowanie teraz wyjścia z firmy spowoduje, że Ty i Twoja rodzina uzyskacie jak najlepsze rezultaty, zarówno teraz, jak i po przejściu na emeryturę, niepełnosprawność lub śmierć. Możesz otrzymać dochód z emerytury; możesz przenieść swój biznes na rodzinne, pracowników lub zewnętrznego kupca; możesz coś zmienić dla organizacji charytatywnej lub swojej społeczności; a wszystko to możesz zrobić przy obniżonych podatkach od dochodu, darowizn i od nieruchomości.

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie planowania sukcesji w biznesie, na którym zależy Tobie, Twojej firmie, Twoim pracownikom i Twojej rodzinie. Pozwól, że pomożemy Ci zaplanować dzień, w którym nie będziesz mógł prowadzić swojej firmy. Jesteśmy tutaj, aby przeprowadzić Cię przez ten proces i przygotować na przyszłość.